Оцінка впливу на довкілля

Під час організації якогось виду господарської діяльності, необхідно отримати дозвільні документи. Для цього, як правило, проводяться різноманітні експертизи – оцінка впливу на довкілля. Задачею однієї з них є виявлення впливу результатів майбутньої діяльності на навколишнє середовище.

Проведення цих експертиз регулюється Законом України «Про оцінку впливу на довкілля», який був доопрацьований і підписаний президентом 14 липня 2017 року. Цей документ чітко визначає рамки використання оцінки впливу на довкілля.

Оцінка впливу на довкілля. основні задачі на побудову:

  • оцінка впливу результатів тої чи іншої діяльності на навколишнє середовище і результати зміни екологічної ситуації під дією цих впливів;
  • визначення та аналіз усіх альтернативних рішень (аж до повної заборони діяльності), ґрунтуючись на соціально-економічних та екологічних оцінках;
  • надання замовнику результатів досліджень для внесення їх в розробку майбутньої діяльності на різних етапах проектування.
Оцінка впливу на довкілля. Атестат про акредитацію
Свідотство. Оцінка впливу на довкілля
Оцінка впливу на довкілля Сертифікат

Етапи проведення ОВД

  • Надання необхідних документів, в яких вказаний вид запланованої діяльності, у відповідний орган, який займається оцінюванням впливу.
  • Подача спеціальних звітів, які повинні бути внесені до реєстру. Їх подає суб’єкт господарювання за місцем реєстрації. Ці звіти повинні бути подані у двох видах: електронному і паперовому.
  • Участь проекту в громадському обговоренні. Простими словами голосування. Але до нього проект допускається тільки після офіційного опублікування звіту про оцінку впливу й оголошення про початок обговорення. Воно триває в середньому на протязі місяця.
  • Видача висновку про оцінку впливу на довкілля стане наступним «щаблем драбини».
  • Після отримання позитивного висновку на здійснення господарської діяльності, необхідно подати документи для отримання рішення органів місцевого самоврядування на проведення зазначеного виду діяльності. Якщо на протязі п’яти років рішення не буде отримано, висновок стає недійсним і всю процедуру потрібно проходити заново.
  • Якщо висновком передбачено, після початку діяльності необхідно буде провести моніторинг.

За порушення необхідної процедури, або неналежне її виконання, Законом України передбачена відповідальність у вигляді тимчасового обмеження на відповідну діяльність, або повного її припинення.

Щоб не стикатися з подібними проблемами, необхідно ще на стадії розробки проекту майбутньої діяльності усе правильно оформити, підготувати та подати увесь пакет необхідної документації. Також, на протязі всього процесу повинен бути суворий контроль за його перебігом і, за необхідності, своєчасне реагування для усунення виявлених недоліків.

З оцінкою впливу на довкілля Вам допоможуть справитися спеціалісти Центральної Біохімічної Лабораторії. Вони майстри своєї справи, про що свідчить атестат Національного агентства з акредитації України, який і є підтвердженням професіоналізму і компетентності цієї лабораторії та її працівників.

Не дивлячись на вже наявні сертифікати та заслуги, співробітники лабораторії постійно проходять навчання, удосконалюючи знання та підвищують свою кваліфікацію, відвідуючи різноманітні лекції та семінари. Підтвердженням цьому є сертифікати та свідоцтва про досягнення певного професійного рівня, колекцією яких може похвалитися майже кожен працівник лабораторії.

Щоб замовити послугу підготовки документів та отримання висновку про оцінку впливу на довкілля, Вам не обов’язково відвідувати лабораторію. Достатньо буде лишити заявку, заповнивши електронну форму.

Залиште заявку на складання звіту ОВД
і ми зв'яжемося з Вами

logo