Оцінка впливу на навколишнє середовище

Оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВД) – це термін, який використовується для процедури визначення рівня впливу різних видів діяльності на стан оточення і здоров’я людей в цілому. ОВД допомагає використовувати найбільш щадні для природи і людства методи при організації будь-якої господарської або іншої діяльності. Ця процедура передбачає максимально екологічно нешкідливі способи реалізації виробничих операцій, щоб знизити ризики негативних наслідків.

ОВД проводиться відповідно до законодавства, охорони екології та державним нормам. Обов’язково враховуються можливі ризики при проведенні робіт, оглядається місцевість, розраховується соціально-економічна перспектива передбачуваної діяльності.

Звіт ОЦІНКИ впліву на увазі детальне розгляданих будь-якіх можливіть вплівів на природу и населення, громадське Обговорення поставленого питання, аналіз информации спеціалізованімі органами, в укладанні которого пріймається фінальне решение про можлівість проведення ДІЯЛЬНОСТІ.

Оцінка впливу на навколишнє середовище. сторони проведення

При проведенні ОВД задіяні три сторони:

 • той, хто запитує оцінку (замовник);
 • той, хто проводить оцінку (виконавець);
 • голос громадськості.

Складові звіту ОВД

Оцінка впливу на навколишнє середовище складається з наступних процесів:

 1. Повна характеристика передбачуваної діяльності. Вона включає в себе опис місця, основних властивостей і особливостей цієї діяльності, цілі цього робочого процесу, кількість і різновид відходів, які можуть бути в результаті реалізації діяльності.
 2. Опис різнопланових альтернатив і причин вибору цього варіанта.
 3. Характеристика нинішнього стану навколишнього середовища і можливих варіантів її зміни.
 4. Визначення позицій, які можуть опинитися підвоздействием планируемой деятельности.
 5. Оцінювання можливих масштабів впливу на навколишнє середовище.
 6. Перерахування методів, які прогнозують можливі зміни у флорі, фауні, воді, ґрунті тощо
 7. Заходи запобігання негативного ефекту діяльності і способи зниження ризиків.
 8. Опис всіляких труднощів в процесі організації роботи.
 9. Програма контролю за впливом.
 10. Посилання та джерела, які використовувалися для оцінки.

Закон передбачає відповідальність у разі порушення законодавства про ОВД. Все може закінчитися забороною тимчасового характеру або ж припиненням діяльності організації, якщо остання порушує законодавство.

Оцінка впливу на навколишнє середовище
Оцінка впливу на навколишнє середовище
Оцінка впливу на навколишнє середовище

Закон передбачає відповідальність у разі порушення законодавства про ОВНС. Все може закінчитися забороною тимчасового характеру або ж припиненням діяльності організації, якщо остання порушує законодавство. Ми допоможемо Вам підготувати звіт з оцінки впливу на навколишнє середовище, для цього Вам всього лише потрібно залиште заявку на складання звіту.

Залиште заявку на складання звіту ОВД
і ми зв'яжемося з Вами

logo