Вплив на довкілля. Де застосовується?

Вплив на довкілля та людська діяльність в будь-якій сфері яка тою чи іншою мірою негативно впливає на навколишнє середовище. В контексті законопроекту термін означає будь-які наслідки, які виникають й впливають на навколишнє середовище в результаті запланованої діяльності людини.

Враховується вплив стан здоровя, безпеку життєдіяльності. Крім того враховуються наслідки для стану повітря, ґрунтів, водних ресурсів, фауни, флори. Діяльність людини впливає також на зміни ландшафту, історичні пам’ятки, природні обєкти, соціально-економічні умови в країні.

Вплив на довкілля. Де застосовується оцінка впливу на довкілля?

Раніше для того, щоб оцінити вплив господарської діяльності на навколишній світ проводилася екологічна експертиза. У 2017 році був прийнятий Закон Про оцінку впливу на довкілля, який охоплює набагато більше галузей та об’єктів, ніж екологічна експертиза. Існують дві категорії – перша і друга, до яких відносять конкретні види планованої діяльності, які передбачають обов’язкове проведення оцінки впливу на навколишнє середовище перед тим, як прийняти рішення про впровадження цієї діяльності. Третя стаття закону ОВД повністю присвячена сфері його застосування.

Насамперед, необхідно зауважити, що деякі види планованої діяльності не потребують оцінки впливу на навколишнє середовище. До них відносяться:

  • Активність, основна мета якої – забезпечення державної оборони;
  • Дії, пов’язані з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;
  • Проведення антитерористичних операцій.

Перша категорія видів планованої діяльності та об’єктів, які потребують оцінки наслідків для довкілля

Підлягають перевірці нафтопереробні та газопереробні підприємства, об’єкти виробництва електроенергії, гарячої води, пари, установки, які мають справу с ядерним паливом, потужності, на яких відбувається видобуток, перероблювання азбесту, азбестоцементної продукції, підприємства, які працюють в галузі чорної, кольорової металургії.

В обов’язковому порядку перевіряється виробництво різноманітних хімічних речовин, таких як добрива, лаки, фарби, фармацевтична продукція. Контролюється масштабне будівництво автомагістралей, автомобільних доріг певної категорії, гідротехнічних споруд портів, дії, пов’язані зі зберіганням, утилізацією, знищенням, перероблюванням різноманітних відходів. Перевіряються потужності, які використовуються для видобування, перероблювання, транспортування, зберігання нафти, природного газу та інших корисних копалин.

Не лишились без уваги компетентних органів потужності, які використовуються для інтенсивного вирощування свійської птиці, худоби.

Друга категорія об’єктів та сфер господарської активності

Вплив на довкілля, аналізують майбутній і чинний вплив на навколишнє середовище інфраструктурних, туристичних, рекреаційних об’єктів, галузей, функціонування котрих пов’язане с викидом речовин, що забруднюють середовище.

Контролюють функціонування сільськогосподарського, водного, лісного господарств, видобувну, енергетичну промисловість, галузі, пов’язані з виробництвом, обробкою різноманітних металів, перероблюванням мінеральної сировини. Компетентні органи аналізують вплив на довкілля хімічної, харчової промисловості, підприємств текстильної, шкіряної промисловості, а також деревообробної та паперової.

Без оцінки впливу на навколишній світ, висновку, який підтвердить дотримання екологічних норм, будь-який із вищеперерахованих видів активності заборонений.

Звіт з оцінки впливу на довкілля
Звіт з оцінки впливу на довкілля
Звіт з оцінки впливу на довкілля

Закон передбачає відповідальність у разі порушення законодавства про ОВД. Все може закінчитися забороною тимчасового характеру або ж припиненням діяльності організації, якщо остання порушить законодавство. Ми допоможемо Вам підготувати звіт з оцінки впливу на довкілля, для цього Вам потрібно залишити заявку на підготовку звіту.

Залиште заявку на складання звіту ОВД
і ми зв'яжемося з Вами

logo